MPU01-12D15
MPU01-12D15 P-DUKE Technology, Inc.
MPU01%20Datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 1W
Packaging: Tube
Features: Adjustable Output
Package / Case: 9-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.6mm x 9.9mm x 12.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 14.4V
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 34mA, 34mA
Voltage - Input (Min): 9.6V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 5 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 1W, Packaging: Tube, Features: Adjustable Output, Package / Case: 9-SIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.6mm x 9.9mm x 12.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 14.4V, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 83%, Current - Output (Max): 34mA, 34mA, Voltage - Input (Min): 9.6V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 5 kV, Standard Number: 60601-1; 62368-1.