MQ212-10PRT
MQ212-10PRT Hirose Electric Co Ltd
MQ212-10PRT%20RoHS.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT 10P 0.02 GOLD SMD R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Board Guide, Solder Retention
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 50VAC
Current Rating (Amps): 0.3A
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 10
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Center Strip Contact
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.020" (0.50mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish - Post: Gold
Insulation Height: 0.112" (2.85mm)
Number of Rows: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 10P 0.02 GOLD SMD R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Solder Retention, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 50VAC, Current Rating (Amps): 0.3A, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 10, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Center Strip Contact, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.020" (0.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Finish - Post: Gold, Insulation Height: 0.112" (2.85mm), Number of Rows: 1.
Інші пропозиції MQ212-10PRT
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MQ212-10PRT MQ212-10PRT Виробник : Hirose Connector Hirose_04132021_MQ212.pdf Power to the Board 10POS R/A REC 0.5MM