MQCS100-24S
MQCS100-24S ARCH Electronics Corp
MQCS100
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: AC/DC CONVERTER 24V
Package / Case: 7-DIP Module
Size / Dimension: 3.30" L x 2.30" W x 1.38" H (83.9mm x 58.5mm x 35.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: Medical
Approval Agency: CE, EN, IEC, UL
Current - Output (Max): 4.167A
Voltage - Output 1: 24V
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V, Features: OTP, OVP, SCP, Packaging: Retail Package, Package / Case: 7-DIP Module, Size / Dimension: 3.30" L x 2.30" W x 1.38" H (83.9mm x 58.5mm x 35.0mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C, Applications: Medical, Approval Agency: CE, EN, IEC, UL, Current - Output (Max): 4.167A, Voltage - Output 1: 24V, Standard Number: 60601-1.