MQCS100-48S
MQCS100-48S ARCH Electronics Corp
3550_MQCS100.pdf
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: 100W AC/DC Medical Module 48V
Package / Case: 7-DIP Module
Size / Dimension: 3.30" L x 2.30" W x 1.38" H (83.9mm x 58.5mm x 35.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: Medical
Approval Agency: CE, EN, IEC, UL
Current - Output (Max): 2.083A
Voltage - Output 1: 48V
Написати відгук
Description: 100W AC/DC Medical Module 48V, Packaging: Retail Package, Features: OTP, OVP, SCP, Package / Case: 7-DIP Module, Size / Dimension: 3.30" L x 2.30" W x 1.38" H (83.9mm x 58.5mm x 35.0mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C, Applications: Medical, Approval Agency: CE, EN, IEC, UL, Current - Output (Max): 2.083A, Voltage - Output 1: 48V, Standard Number: 60601-1.