MQT8K015XB
MQT8K015XB Cantherm
mqt_1.pdf
Виробник: Cantherm
Description: THERMOSTAT 15DEG C SPST-NC RECT
Tolerance: ±5.4°F (±3°C)
Packaging: Bag
Package / Case: Rectangular Case
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NC
Termination Style: Wire Leads - 5.91" (150mm)
Switching Temperature: 59°F (15°C)
Reset Temperature: 50°F (10.5°C)
Current Rating - AC: 0.9A (250V), 1.5A (125V)
Current Rating - DC: 0.3A (48V), 1.5A (12V)
Switching Cycles: 100k
Part Status: Active
на замовлення 29 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: THERMOSTAT 15DEG C SPST-NC RECT, Tolerance: ±5.4°F (±3°C), Packaging: Bag, Package / Case: Rectangular Case, Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NC, Termination Style: Wire Leads - 5.91" (150mm), Switching Temperature: 59°F (15°C), Reset Temperature: 50°F (10.5°C), Current Rating - AC: 0.9A (250V), 1.5A (125V), Current Rating - DC: 0.3A (48V), 1.5A (12V), Switching Cycles: 100k, Part Status: Active.