MRC370V35
MRC370V35 NTE Electronics, Inc
motor_run.pdf
Виробник: NTE Electronics, Inc
Description: CAP FILM 35UF 6% 370VAC RADIAL
Packaging: Bag
Tolerance: ±6%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 370V
Height - Seated (Max): 3.940" (100.08mm)
Part Status: Active
Capacitance: 35 µF
Size / Dimension: 2.870" L x 1.870" W (72.89mm x 47.50mm), Lip
на замовлення 8 шт:
Написати відгук
Description: CAP FILM 35UF 6% 370VAC RADIAL, Packaging: Bag, Tolerance: ±6%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 370V, Height - Seated (Max): 3.940" (100.08mm), Part Status: Active, Capacitance: 35 µF, Size / Dimension: 2.870" L x 1.870" W (72.89mm x 47.50mm), Lip.