MRC440V35
MRC440V35 NTE Electronics, Inc
motor_run.pdf
Виробник: NTE Electronics, Inc
Description: CAP FILM 35UF 6% 440VAC RADIAL
Packaging: Bag
Tolerance: ±6%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 4.000" (101.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 35 µF
Size / Dimension: 2.906" L x 1.906" W (73.81mm x 48.41mm), Lip
на замовлення 41 шт:
Написати відгук
Description: CAP FILM 35UF 6% 440VAC RADIAL, Packaging: Bag, Tolerance: ±6%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 4.000" (101.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 35 µF, Size / Dimension: 2.906" L x 1.906" W (73.81mm x 48.41mm), Lip.