MRH25N12U3SR
MRH25N12U3SR Microchip Technology
00004034.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: RH MOSFET 250V U3
Packaging: Bulk
Package / Case: 3-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12.4A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 210mOhm @ 7.8A, 12V
Power Dissipation (Max): 75W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: U3 (SMD-0.5)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 12V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 250 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 50 nC @ 12 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1980 pF @ 25 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RH MOSFET 250V U3, Packaging: Bulk, Package / Case: 3-SMD, No Lead, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12.4A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 210mOhm @ 7.8A, 12V, Power Dissipation (Max): 75W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: U3 (SMD-0.5), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 12V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 250 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 50 nC @ 12 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1980 pF @ 25 V.