MRRC370V25
MRRC370V25 NTE Electronics, Inc
mrrc.pdf
Виробник: NTE Electronics, Inc
Description: CAP FILM 25UF 6% 370VAC RADIAL
Tolerance: ±6%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.839" (21.30mm)
Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 370V
Height - Seated (Max): 2.630" (66.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 25 µF
Size / Dimension: 1.752" Dia (44.50mm), Lip
на замовлення 84 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 25UF 6% 370VAC RADIAL, Tolerance: ±6%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.839" (21.30mm), Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 370V, Height - Seated (Max): 2.630" (66.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 25 µF, Size / Dimension: 1.752" Dia (44.50mm), Lip.