MRRC370V80
MRRC370V80 NTE Electronics, Inc
mrrc.pdf
Виробник: NTE Electronics, Inc
Description: CAP FILM 80UF 6% 370VAC RADIAL
Tolerance: ±6%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 370V
Height - Seated (Max): 4.752" (120.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 80 µF
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Lip
на замовлення 34 шт:
Написати відгук
Description: CAP FILM 80UF 6% 370VAC RADIAL, Tolerance: ±6%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 370V, Height - Seated (Max): 4.752" (120.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 80 µF, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Lip.