MRT100KP120A
MRT100KP120A MDE Semiconductor Inc
MRT100KP_Series.pdf
Виробник: MDE Semiconductor Inc
Description: TVS Diode UP 120VRWM 235.0VC
Packaging: Bulk
Package / Case: P600, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 426A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 120V
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 134V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 235V
Power - Peak Pulse: 100000W (100kW)