MRT65KP60AE3
MRT65KP60AE3 Microchip Technology
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 60VWM 97.3VC DO204AR
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 668A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: DO-204AR
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 97.3V
Power - Peak Pulse: 65000W (65kW)
Написати відгук
Description: TVS DIODE 60VWM 97.3VC DO204AR, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AR, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 668A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V, Supplier Device Package: DO-204AR, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 66.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 97.3V, Power - Peak Pulse: 65000W (65kW), Power Line Protection: No.