MS3101R20-3P ITT Cannon, LLC
MIL-DTL-5015_Cat_MS%20A,B_Config.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT MALE 3P SILV SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC
Current Rating (Amps): 41A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 3
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-3
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Primary Material: Metal
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 3P SILV SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC, Current Rating (Amps): 41A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 3, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-3, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.