MS3116F20-16S
MS3116F20-16S ITT Cannon, LLC
KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT
Packaging: Bulk
Features: Strain Relief
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 1000VAC, 1400VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 16
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-16
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
на замовлення 47 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT, Packaging: Bulk, Features: Strain Relief, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 1000VAC, 1400VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 16, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-16, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
на замовлення 10 шт:
на замовлення 2 шт:
MS3116F2016S Виробник : Souriau Connection Technology P016-P041.pdf Description: CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT