MSD60P16
MSD60P16 Bruckewell
MSD60P16.pdf
Виробник: Bruckewell
Description: P-Channel MOSFET,60V,-16A,TO-252
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 16A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 48mOhm @ 8A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: SOT-23
Vgs (Max): ±20V
на замовлення 651 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: P-Channel MOSFET,60V,-16A,TO-252, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 16A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 48mOhm @ 8A, 10V, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: SOT-23, Vgs (Max): ±20V.