MTB1-10PL2 ITT Cannon, LLC
Microminiature_Connectors_Catalog.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 50.0µin (1.27µm)
Contact Shape: Circular
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Diallyl Phthalate (DAP)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Copper Alloy, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 50.0µin (1.27µm), Contact Shape: Circular, Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Diallyl Phthalate (DAP).