MTC-260-16
MTC-260-16 KUBARA LAMINA
MTx260.pdf
Виробник: KUBARA LAMINA
Category: Thyristor modules
Description: Module: thyristor; double series; 1.6kV; 260A; Ifmax: 408A; 52MM
Type of semiconductor module: thyristor
Semiconductor structure: double series
Max. off-state voltage: 1.6kV
Load current: 260A
Max. load current: 408A
Case: 52MM
Max. forward voltage: 1.7V
Max. forward impulse current: 7kA
Gate current: 150mA
Electrical mounting: screw
Mechanical mounting: screw
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Thyristor modules, Description: Module: thyristor; double series; 1.6kV; 260A; Ifmax: 408A; 52MM, Type of semiconductor module: thyristor, Semiconductor structure: double series, Max. off-state voltage: 1.6kV, Load current: 260A, Max. load current: 408A, Case: 52MM, Max. forward voltage: 1.7V, Max. forward impulse current: 7kA, Gate current: 150mA, Electrical mounting: screw, Mechanical mounting: screw.