MTC2S2405MC-R13
MTC2S2405MC-R13 Murata Power Solutions Inc.
kdc-mtc2.pdf
Виробник: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 2W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Remote On/Off, SCP
Package / Case: 6-SMD Module
Size / Dimension: 0.59" L x 0.56" W x 0.44" H (15.0mm x 14.2mm x 11.2mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 79.5%
Current - Output (Max): 400mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 2W, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Remote On/Off, SCP, Package / Case: 6-SMD Module, Size / Dimension: 0.59" L x 0.56" W x 0.44" H (15.0mm x 14.2mm x 11.2mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 79.5%, Current - Output (Max): 400mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MTC2S2405MC-R13 MTC2S2405MC-R13 Виробник : Murata Power Solutions kdc_mtc2-2941114.pdf Isolated DC/DC Converters - SMD DC/DC SM 2W 24V-5V, 13-inch reel