Продукція > SAMTEC INC. > MTMM-101-07-G-S-331
MTMM-101-07-G-S-331 Samtec Inc.
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN HEADER VERT 1POS
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Cuttable
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 1
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 20.0µin (0.51µm)
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.066" (1.68mm)
Insulation Height: 0.059" (1.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.456" (11.58mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Length - Mating: 0.331" (8.40mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 1POS, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Cuttable, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 1, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 20.0µin (0.51µm), Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.066" (1.68mm), Insulation Height: 0.059" (1.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.456" (11.58mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Length - Mating: 0.331" (8.40mm).