MTV1-20SL1 ITT Cannon, LLC
Microminiature_Connectors_Catalog.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN 20POS 0.05 GOLD PCB
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 20
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Female Socket
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 50.0µin (1.27µm)
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.500" (12.70mm)
Number of Rows: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN 20POS 0.05 GOLD PCB, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 20, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Female Socket, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 50.0µin (1.27µm), Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.500" (12.70mm), Number of Rows: 1.