MU425S24EF
MU425S24EF SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
MU425S_DS.pdf
Виробник: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Description: AC/DC CONVERTER 24V 286W
Power (Watts): 286W (403W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.20" L x 3.30" W x 1.62" H (157.5mm x 83.8mm x 41.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CE
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 11.9 A
на замовлення 12 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V 286W, Power (Watts): 286W (403W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 6.20" L x 3.30" W x 1.62" H (157.5mm x 83.8mm x 41.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CE, Efficiency: 88%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 11.9 A.