Продукція > EOS POWER > MULP180-1048
MULP180-1048
MULP180-1048 EOS Power
MULP180_Datasheet.pdf
Виробник: EOS Power
Description: AC/DC CONVERTER 48V 120W
Power (Watts): 120W (180W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 0.75" H (101.6mm x 50.8mm x 19.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 390VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 2.5 A
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 120W, Power (Watts): 120W (180W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 0.75" H (101.6mm x 50.8mm x 19.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 390VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Current - Output 1: 2.5 A.