MULP40-1212
MULP40-1212 EOS Power
MULP40_Datasheet.pdf
Виробник: EOS Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 40W
Power (Watts): 40W
Features: Standby Output, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 3.00" L x 2.00" W x 0.97" H (76.2mm x 50.8mm x 24.7mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 390VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 3.33 A
на замовлення 25 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 12V 40W, Power (Watts): 40W, Features: Standby Output, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 3.00" L x 2.00" W x 0.97" H (76.2mm x 50.8mm x 24.7mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 390VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL, Efficiency: 85%, Voltage - Output 1: 12V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Current - Output 1: 3.33 A.