Продукція > KPS > MULTICHECK6010
MULTICHECK6010
MULTICHECK6010 KPS
KPS-MULTICHECK6010_Datasheet.pdf
Виробник: KPS
Category: Multimeters for Electrical Installations
Description: Meter: appliance meter; colour,LCD TFT 3,5"; 320x480; USB
Conform to the norm: CAT III 600V; CAT IV 300V; EN 61010
Kind of display used: colour; LCD TFT 3,5"
Measuring instrument features: memory built-in
Related items: MULTICHECKER/ERS; MULTICHECKER/TBP; MULTICHECK/PLT-EU
Battery/ rechargeable battery: rechargeable battery Ni-MH AAA 1,2V x6
Interface: USB
Continuity test: 0Ω...1999Ω
Earthing resistance measuring range: 0...9999Ω
Loop impedance measurement: 0...9999Ω
Insulation resistance measuring ranges: 0...200MΩ; 999MΩ
Test voltage: 100V; 250V; 500V; 1kV
Display resolution: 320x480
RCD test: AC, B, B+, A and F-type RCDs
Type of meter: appliance meter
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Multimeters for Electrical Installations, Description: Meter: appliance meter; colour,LCD TFT 3,5"; 320x480; USB, Conform to the norm: CAT III 600V; CAT IV 300V; EN 61010, Kind of display used: colour; LCD TFT 3,5", Measurement: continuity; earthing resistance; Ground loop resistance; insulation resistance; phase sequence; RCD tripping time; resistance; resistance (3-wire); resistance (4-wire), Measuring instrument features: memory built-in, Related items: MULTICHECKER/ERS; MULTICHECKER/TBP; MULTICHECK/PLT-EU, Battery/ rechargeable battery: rechargeable battery Ni-MH AAA 1,2V x6, Interface: USB, Continuity test: 0Ω...1999Ω, Earthing resistance measuring range: 0...9999Ω, Loop impedance measurement: 0...9999Ω, Insulation resistance measuring ranges: 0...200MΩ; 999MΩ, Test voltage: 100V; 250V; 500V; 1kV, Display resolution: 320x480, Standard equipment: 3 crocodile clips; carrying case; carrying strap; mains cable; test leads ( 3pcs.); test probe x3; USB cable; user's manual, RCD test: AC, B, B+, A and F-type RCDs, Type of meter: appliance meter.