MV2G121MNN1830
MV2G121MNN1830 Chinsan (Elite)
MV%20Series.pdf
Виробник: Chinsan (Elite)
Description: CAP ALUM 120UF 20% 400V RAD TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 735 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 992.25 mA @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 120UF 20% 400V RAD TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 735 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 992.25 mA @ 100 kHz.