MX23A36NF1
MX23A36NF1 JAE Electronics
JAE Electronics_12172018_MX23A36NF1.pdf
Виробник: JAE Electronics
Automotive Connectors Pin HEADER 36P
на замовлення 349 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 36POS 2.5MM, Features: Board Guide, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 36, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Ingress Protection: Waterproof, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.122" (3.10mm), Insulation Height: 0.720" (18.30mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.173" (4.40mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MX23A36NF1 MX23A36NF1 Виробник : JAE Electronics topics_id=64301&ext_no=08&_lang=en Description: CONN HEADER R/A 36POS 2.5MM
Features: Board Guide
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 36
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Ingress Protection: Waterproof
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.122" (3.10mm)
Insulation Height: 0.720" (18.30mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.173" (4.40mm)