MX34C24NFA JAE Electronics
MX34C24NFA.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN HEADER R/A 24POS
Features: Mounting Flange
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 24
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Gray
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm)
Insulation Height: 0.858" (21.80mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Syndiotactic Polystyrene (SPS), Glass Filled
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 24POS, Features: Mounting Flange, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 24, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Brass, Insulation Color: Gray, Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm), Insulation Height: 0.858" (21.80mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Syndiotactic Polystyrene (SPS), Glass Filled.