MX5-26P-L-G-C10 JAE Electronics
MX5-26P-L-G.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN HEADER R/A 26POS
Features: Mounting Flange
Packaging: Box
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 26
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Locking Ramp
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Green
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.157" (4.00mm)
Insulation Height: 0.862" (21.89mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Contact Length - Mating: 0.284" (7.21mm)
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 26POS, Features: Mounting Flange, Packaging: Box, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 26, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Locking Ramp, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Brass, Insulation Color: Green, Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.157" (4.00mm), Insulation Height: 0.862" (21.89mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled, Contact Length - Mating: 0.284" (7.21mm).