MX553ABC177M083 Microchip Technology
MX553ABC177M083.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: OSC 177.083MHZ LVCMOS
Packaging: Tube
Package / Case: 6-LLGA
Size / Dimension: 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Output: CMOS
Function: Enable/Disable
Type: XO (Standard)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Frequency Stability: ±50ppm
Voltage - Supply: 2.375V ~ 3.63V
Current - Supply (Max): 95mA
Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm)
Part Status: Active
Frequency: 177.08333 MHz
Base Resonator: Crystal
Написати відгук
Description: OSC 177.083MHZ LVCMOS, Packaging: Tube, Package / Case: 6-LLGA, Size / Dimension: 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Output: CMOS, Function: Enable/Disable, Type: XO (Standard), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Frequency Stability: ±50ppm, Voltage - Supply: 2.375V ~ 3.63V, Current - Supply (Max): 95mA, Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm), Part Status: Active, Frequency: 177.08333 MHz, Base Resonator: Crystal.