MX7-93PL-C4 JAE Electronics
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN HEADER R/A 93POS
Features: Mounting Flange
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 5A, 7A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 93 (75 + 18 Power)
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Locking Ramp
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Gray
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.157" (4.00mm)
Insulation Height: 0.874" (22.20mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 93POS, Features: Mounting Flange, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 5A, 7A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 93 (75 + 18 Power), Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Locking Ramp, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Gray, Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.157" (4.00mm), Insulation Height: 0.874" (22.20mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled.