MX84B020NF1
MX84B020NF1 JAE Electronics
MX84B_Datasheet.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN PIN HEADER 20 POS R/A PHEV/
Features: Mounting Flange
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.087" (2.20mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm)
Insulation Height: 0.626" (15.90mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Syndiotactic Polystyrene (SPS), Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm)
Contact Length - Mating: 0.303" (7.70mm)
на замовлення 495 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN PIN HEADER 20 POS R/A PHEV/, Features: Mounting Flange, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 20, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.087" (2.20mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm), Insulation Height: 0.626" (15.90mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Syndiotactic Polystyrene (SPS), Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm), Contact Length - Mating: 0.303" (7.70mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MX84B020NF1 MX84B020NF1 Виробник : JAE Electronics MB_0330E_MX84B.pdf Automotive Connectors Connector Pin Header 20 Pos R/A