MXL1.5KE56A Microchip Technology
9459-m1-5ke-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 47.8VWM 77VC CASE-1
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 19.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 47.8V
Supplier Device Package: CASE-1
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Написати відгук
Description: TVS DIODE 47.8VWM 77VC CASE-1, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 19.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 47.8V, Supplier Device Package: CASE-1, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Military, Part Status: Active, Qualification: MIL-PRF-19500.