MXL1.5KE62CA Microchip Technology
9459-m1-5ke-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 53VWM 85VC CASE-1
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 17.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 53V
Supplier Device Package: CASE-1
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 58.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 85V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Написати відгук
Description: TVS DIODE 53VWM 85VC CASE-1, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 17.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 53V, Supplier Device Package: CASE-1, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 58.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 85V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Military, Part Status: Active, Qualification: MIL-PRF-19500.