MXL1.5KE8.2A Microchip Technology
9459-m1-5ke-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC CASE-1
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 124A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V
Supplier Device Package: CASE-1
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.79V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.1V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Military
Part Status: Active
Qualification: MIL-PRF-19500
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC CASE-1, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 124A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V, Supplier Device Package: CASE-1, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.79V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.1V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Military, Part Status: Active, Qualification: MIL-PRF-19500.