MXSMBG170A
MXSMBG170A Microchip Technology
10560-msmb-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC SMBG
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-215AA, SMB Gull Wing
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V
Supplier Device Package: SMBG (DO-215AA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Military
Qualification: MIL-PRF-19500
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC SMBG, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-215AA, SMB Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V, Supplier Device Package: SMBG (DO-215AA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 189V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Military, Qualification: MIL-PRF-19500.