MXSMBJ43A
MXSMBJ43A Microchip Technology
10560-msmb-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMBJ
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V
Supplier Device Package: SMBJ (DO-214AA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Написати відгук
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMBJ, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V, Supplier Device Package: SMBJ (DO-214AA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 47.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.