MXSMBJ7.5CA
MXSMBJ7.5CA Microchip Technology
RF01000+%283%29.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 7.5VWM 12.9V DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.5V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.9V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Military
Part Status: Active
Qualification: MIL-PRF-19500
Написати відгук
Description: TVS DIODE 7.5VWM 12.9V DO214AA, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.5V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 8.33V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.9V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Military, Part Status: Active, Qualification: MIL-PRF-19500.