MY2IN-GS-R DC24
MY2IN-GS-R DC24 Omron Automation and Safety
j268_my-gs-r_my(s)_myk_myq_myh_miniature_power_relays_datasheet_en.pdf
Виробник: Omron Automation and Safety
Description: RELAY GEN PURPOSE
Features: Latching Lever, Lighted Indicator, Mechanical Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Approval Agency: CE, CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 36.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Load - Max Switching: 1750VA, 1540W
на замовлення 103 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 10A, Related items: PY08-02; PYF08A-E, Mounting: socket, Leads: connectors, Operating temperature: -55...70°C, Design: test button, Leads dimensions: 2.6x0.5mm, Coil current: 37.7mA, Relay variant: industrial, Operate time: 20ms, Release time: 20ms, Indication: LED, Body dimensions: 28x21.5x36mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 0.9W, Manufacturer series: MY2, Contact current max.: 10A, Type of relay: electromagnetic, DC contacts rating @R: 10A / 30V DC, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, Rated coil voltage: 24V DC, Coil resistance: 636Ω, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC, Contacts configuration: DPDT.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MY2IN-GS-R DC24 MY2IN-GS-R DC24 Виробник : Omron Automation and Safety my-gs_ds_e_10_1_csm1051922.pdf Plug-in Relays GP Relay, DPDT, 10A, 24VDC
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
MY2IN-GS-R DC24 MY2IN-GS-R DC24 Виробник : OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION 4023450.pdf Description: OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION - MY2IN-GS-R DC24 - Leistungsrelais, Miniatur, DPDT, 24 VDC, 10 A, MY Series, Sockel, Bistabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
Spulentyp: Bistabil
Kontaktmaterial: Silber
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 662ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Sockel
Produktpalette: MY Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 3 шт:
MY2IN-GS-RDC24 MY2IN-GS-RDC24 Виробник : Omron Automation and Safety Plug-in Relays
товару немає в наявності
MY2IN-GS-R DC24 MY2IN-GS-R DC24 Виробник : OMRON MY.pdf Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 10A
Related items: PY08-02; PYF08A-E
Mounting: socket
Leads: connectors
Operating temperature: -55...70°C
Design: test button
Leads dimensions: 2.6x0.5mm
Coil current: 37.7mA
Relay variant: industrial
Operate time: 20ms
Release time: 20ms
Indication: LED
Body dimensions: 28x21.5x36mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 0.9W
Manufacturer series: MY2
Contact current max.: 10A
Type of relay: electromagnetic
DC contacts rating @R: 10A / 30V DC
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
Rated coil voltage: 24V DC
Coil resistance: 636Ω
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC