N74F640N,602
N74F640N,602 NXP USA Inc.
74F640.pdf
Виробник: NXP USA Inc.
Description: IC BUFFER INVERTING 5.5V 20-DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Through Hole
Number of Elements: 1
Logic Type: Buffer, Inverting
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 8
Current - Output High, Low: 3mA, 24mA; 15mA, 64mA
Supplier Device Package: 20-DIP
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC BUFFER INVERTING 5.5V 20-DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: 3-State, Mounting Type: Through Hole, Number of Elements: 1, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Number of Bits per Element: 8, Current - Output High, Low: 3mA, 24mA; 15mA, 64mA, Supplier Device Package: 20-DIP.