N74F804N,602
N74F804N,602 NXP USA Inc.
74F(1)804.pdf
Виробник: NXP USA Inc.
Description: IC GATE NAND 6CH 2-INP 20DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Logic Type: NAND Gate
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 48mA, 48mA
Number of Inputs: 2
Supplier Device Package: 20-DIP
Input Logic Level - High: 2V
Input Logic Level - Low: 0.8V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 4.5ns @ 5V, 50pF
Part Status: Obsolete
Number of Circuits: 6
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC GATE NAND 6CH 2-INP 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Logic Type: NAND Gate, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Current - Output High, Low: 48mA, 48mA, Number of Inputs: 2, Supplier Device Package: 20-DIP, Input Logic Level - High: 2V, Input Logic Level - Low: 0.8V, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 4.5ns @ 5V, 50pF, Part Status: Obsolete, Number of Circuits: 6.