NB11576001 TE Connectivity AMP Connectors
Виробник: TE Connectivity AMP Connectors
Description: ATUM-6/2-0-40MM
Features: Adhesive Lined, Fluid Resistant
Packaging: Box
Color: Black
Material: Polyolefin (PO), Irradiated
Length: 0.131' (40.00mm, 1.57")
Type: Tubing, Semi-Flexible
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Shrinkage Ratio: 4 to 1
Inner Diameter - Supplied: 0.220" (5.59mm)
Inner Diameter - Recovered: 0.079" (2.01mm)
Recovered Wall Thickness: 0.039" (0.99mm)
Shrink Temperature: 80°C
Storage/Refrigeration Temperature: 32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)