Продукція > PEPPERL+FUCHS, INC. > NCB40-FP-A2-P1-3G-3D
NCB40-FP-A2-P1-3G-3D Pepperl+Fuchs, Inc.
70126027_eng.pdf?v=20240609030427
Output Type: PNP, 4-Wire
Sensing Distance: 1.575" (40mm)
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Connector
Voltage - Supply: 10V ~ 60V
Написати відгук
Description: INDUCTIVE DC, Packaging: Box, Package / Case: Module, Output Type: PNP, 4-Wire, Sensing Distance: 1.575" (40mm), Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Connector, Voltage - Supply: 10V ~ 60V, Material - Body: Polybutylene Terephthalate (PBT), Sensor Type: Inductive, Ingress Protection: IP68, Indicator: LED.