Продукція > RELPOL > NEED-24DC-11-08-4R
NEED-24DC-11-08-4R
NEED-24DC-11-08-4R RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Programmable Relays - Base Modules
Description: Programmable relay; 250VAC/10A; IN: 8; Analog in: 2; OUT: 4; NEED
Manufacturer series: NEED
Mounting: for DIN rail mounting
Kind of input 1: digital
IP rating: IP20
Trade name: logic controller; logic module; programmable controller; programmable logic controller
Additional functions: operation mode switch STOP/RUN, LED input/output state indicator
The programming method: PC
Type of automation module: programmable relay
Kind of output 1: relay
Electrical connection: screw terminals
Number of analog inputs: 2
Number of outputs: 4
Number of inputs: 8
Supply voltage: 24V DC
Output 1 electrical parameters: 250V AC / 10A