Продукція > RELPOL > NEED-24DC-11-16-8R
NEED-24DC-11-16-8R
NEED-24DC-11-16-8R RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Programmable Relays - Base Modules
Description: Programmable relay; 250VAC/10A; IN: 16; Analog in: 3; OUT: 8; NEED
Mounting: for DIN rail mounting
Additional functions: operation mode switch STOP/RUN, LED input/output state indicator
Kind of input 1: digital
Kind of output 1: relay
Electrical connection: screw terminals
Number of outputs: 8
Number of analog inputs: 3
Supply voltage: 24V DC
Number of inputs: 16
Output 1 electrical parameters: 250V AC / 10A