NEL-300-4.2
NEL-300-4.2 MEAN WELL USA Inc.
NEL-300-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 4.2V 252W
Power (Watts): 252W
Features: Adjustable Output
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC
Type: Enclosed, Conformal Coated
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: cURus
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 4.2V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 60 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 4.2V 252W, Power (Watts): 252W, Features: Adjustable Output, Packaging: Box, Size / Dimension: 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Conformal Coated, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: cURus, Efficiency: 85%, Voltage - Output 1: 4.2V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 60 A.