Продукція > KOINO > NF22-BM2CW2
NF22-BM2CW2
NF22-BM2CW2 KOINO
22mm_Switches.pdf
Виробник: KOINO
Description: 22mm PUSH BUTTON
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: 4PST-2NO/2NC
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 55°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, White
Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC
Actuator Type: Round, Button
Ingress Protection: IP40
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia