Продукція > KOINO > NF25-BER3CR11
NF25-BER3CR11
NF25-BER3CR11 KOINO
25_30mm_Switch.pdf
Виробник: KOINO
Description: SWITCH ESTOP TWIST RESET 6A 250V
Packaging: Bulk
Features: Illuminated (Red)
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPST-NO + SPST-NC
Switch Function: Off-On
Operating Temperature: -25°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC
Ingress Protection: IP40
Panel Cutout Dimensions: Circular - 25.00mm Dia
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Reset Operation: Twist
Написати відгук
Description: SWITCH ESTOP TWIST RESET 6A 250V, Packaging: Bulk, Features: Illuminated (Red), Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPST-NO + SPST-NC, Switch Function: Off-On, Operating Temperature: -25°C ~ 55°C, Termination Style: Screw Terminal, Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC, Ingress Protection: IP40, Panel Cutout Dimensions: Circular - 25.00mm Dia, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Reset Operation: Twist.