NFS110-7924
NFS110-7924 ARTESYN / Advanced Energy
NFS110_Medical_Series_Rev_Aug_2005.pdf
Виробник: ARTESYN / Advanced Energy
Description: AC/DC CONVERTER 24V 80W
Power (Watts): 80W (110W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 7.00" L x 4.25" W x 1.80" H (177.8mm x 108.0mm x 45.7mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Efficiency: 75%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 3.5 A
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V 80W, Power (Watts): 80W (110W Forced Air), Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 7.00" L x 4.25" W x 1.80" H (177.8mm x 108.0mm x 45.7mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Efficiency: 75%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Current - Output 1: 3.5 A.