NFS40-7624
NFS40-7624 ARTESYN / Advanced Energy
NFS40.pdf
Виробник: ARTESYN / Advanced Energy
Description: AC/DC CONVERTER 24V 40W
Power (Watts): 40W (50W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.20" H (127.0mm x 76.2mm x 30.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 70%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 1.6 A
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V 40W, Power (Watts): 40W (50W Forced Air), Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.20" H (127.0mm x 76.2mm x 30.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Efficiency: 70%, Voltage - Output 1: 24V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 1.6 A.