NFS40-7910
NFS40-7910 ARTESYN / Advanced Energy
nfs40_medical_1202438026.pdf
Виробник: ARTESYN / Advanced Energy
Description: AC/DC CONVERTER 5.1V +/-15V 40W
Power (Watts): 40W (50W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.20" H (127.0mm x 76.2mm x 30.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Efficiency: 70%
Voltage - Output 1: 5.1V
Voltage - Output 2: 15V
Voltage - Output 3: -15V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 3
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 3 A
Current - Output 2: 2 A
Current - Output 3: 350 mA
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 5.1V +/-15V 40W, Power (Watts): 40W (50W Forced Air), Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.20" H (127.0mm x 76.2mm x 30.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Efficiency: 70%, Voltage - Output 1: 5.1V, Voltage - Output 2: 15V, Voltage - Output 3: -15V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 3, Voltage - Isolation: 4 kV, Current - Output 1: 3 A, Current - Output 2: 2 A, Current - Output 3: 350 mA.